2020-07-21

Teamet är samlat

Foto: Viktor Ljungström

I går träffades alla spelare och ledare i laget till första träningen. Ett så kallat Meet and Greet genomfördes där flera av föreningens volontärer besökte träningen och ordförande Anders Wiik gav en presentation av föreningens funktioner och de engagerade volontärerna i respektive funktion.Inför första träningen 2020

Laget fick också en uppmuntran att sikta högt inför årets seriespel och inte se något som omöjligt. En reflektion från föregående års slit med elitlicensen användes som referens att ingenting är omöjligt. Bara man jobbar smart och effektivt i teamet.

Under kvällen dokumenterades träffen och träningen i en film och vår partner, Ljungström Photography, fotade. Se bilder från träffen här:

Filmen kan ni se här:

Uppdaterad  2020-08-03 12:03
Skribent
Anders Wiik
Senaste Nyheterna